T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
ZONGULDAK / ÇAYCUMA - Çaycuma Ticaret ve Sanayi Odası Fen Lisesi

Haberler

Haz

Haz

            Çaycuma TSO Fen Lisesi okul yönetimi ve öğretmenleri olarak  iki gün sürecek sınav maratonunda sizlerin  ipi göğüsleyeceğinize gönülden inanıyoruz. Dualarımız ve başarı dileklerimiz sizinle...

Haz

           “Çaycuma Geleceğini Kodluyor Kodlama ve Çaycuma Tasarlıyor”  etkinliğine katıldık.

           İlçemizde 4 Haziran 2024 Salı günü Cumhuriyet Meydanında düzenlenen Çaycuma kodluyor sergisine öğrencilerimizle katıldık.

           18 Ortaokul ve 6 lisemiz olmak üzere toplam 24 okul, 45 danışman öğretmen ve 134 öğrencinin yoğun bir şekilde hazırlandığı 78 projenin içerisinde 4 projemiz ile sergide yerimizi aldık. Öğrencilerimiz projelerini İlçe Kaymakamımız Mehmet Göze ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İsmail Baş’a sundular.

           Çaycuma halkının , öğrencilerin yoğun ilgisinin olduğu sergide öğrencilerimiz projelerini keyifle sundular.

Haz

Okulumuz TSO Fen lisesi 11.dönem mezunlarını verdi.

         30.05.2024 Perşembe günü okulumuz bahçesinde gerçekleşen törene  Çaycuma Kaymakamımız Sayın Mehmet Göze, Belediye Başkanımız Sayın Bülent Kantarcı, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın  İsmail Baş, Şube Müdürü Sayın Veli Ceng, Çaycuma Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Yusuf Arslan, Bartın Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Yüksek Okulu Müdürü Doç.Dr.Elif Karahan, Kurum Müdürleri, öğrenci velileri, öğretmenler ve Çaycuma halkı katıldı.

          Okul Müdürümüz  İsmail ERTOP’un  tören açılış konuşması ardından, TSO Meclis Başkanı Yusuf Arslan da mezun öğrencilerimize yönelik konuşma yaptı. Mezun olan öğrenciler arasından okul derecesi yapan öğrencilere plaket verildi. Okul birincisi Tamer Erkan'a plaketini Kaymakam Sayın Mehmet Göze, okul ikincisi Melisa Bayram'a plaketini Çaycuma Belediye Başkanı Sayın Bülent Kantarcı, okul üçüncüsü Esma Nur Yol'a plaketini  İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın İsmail Baş takdim ettiler.

          Öğrencilerin kep atma töreninden sonra, müzikli eğlenceleri ile mezuniyet töreni devam etti.Okulumuzdan mezun olan 113 öğrencimize hayat boyu başarılar diliyoruz.

May

           Okulumuzda yaklaşık bir aydan beri süren sınıflar arası futbol, voleybol, basketbol ve ayak tenisi müsabakaları bugün itibariyle sona ermiştir.

           Futbolda 11/A  sınıfı şampiyon olmuştur. Voleybolda 12 /B sınıfı , Basketbolda 12 /D sınıfı, Ayak tenisinde 12 /C  sınıfı şampiyon olmuştur. Kupaları 24 Mayıs 2024 Cuma günü yapılan törenle öğrencilerimize takdim edilmiştir.Öğrencilerimizi tebrik ediyoruz.

          Okulumuzda yapılan 19 Mayıs Gençlik haftası kapsamında öğrenciler arası masa tenisi turnuvasında Tamer Erkan birinci, Mahmut  Ege Değirmenci ikinci ,Gökay Özen üçüncü ve Özgür Akyol dördüncü olmuştur.

          Öğrenciler arası yapılan sportif faaliyetlerde penaltı turnuvasında ilçe ikincisi basketbol serbest atışta Furkan Özdal ilçe birincisi ,Zonguldak’ta yapılan genç kızlar tenis turnuvasında Nilsu Kınıcı il birincisi olmuştur.

          Öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

 

May

           19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramının 105. Yılı ilçe törenimizi gerçekleştirdik.

           İlçemiz Atatürk Anıtı önünde gerçekleşen törenin tören komutanlığını okulumuz Beden Eğitimi Öğretmeni Aytaç Gezer , tören sunuculuğunu Edebiyat Öğretmenimiz Emine Atay yaptı. Törende öğrencilerimiz Atatürk’ün Gençliğe hitabesini ve çeşitli şiirler okudu.

May

          19 Mayıs Gençlik Haftası etkinlikleri kapsamında okulumuzda 6.Bilim, Teknoloji ve Sanat Festivali gerçekleşti.

          Festival programına İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın İsmail Baş, Şube Müdürleri Sayın İsmail Çelebi ve Sayın Özkan Yıldırım ,okul müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı. Festivalde 10.sınıf öğrencileri  arduino seti ile yaptığı 30’ un üzerinde robotik projenin yer aldığı sergi düzenlediler. Sanatsal çalışmalarda  9. ve 10. sınıf öğrencileri Görsel Sanatlar dersinde çalıştıkları karakalem, karışık teknik ve akrilik boya çalışmalarından oluşan 70 civarı resmi öğrencilerin ve halkın beğenisine sundular. 

           Okulumuzun organize ettiği 8.sınıf öğrencileri arası 3 Mayıs 2024 ‘te gerçekleştirilen  deneme sınavında ilk 100’e giren öğrenciler davet edildi. Deneme sınavında ilk 3'e giren; Mimar Sinan Ortaokulu öğrencisi Türker Biçer'e birincilik ödülü İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın İsmail Baş tarafından, Mimar Sinan Ortaokulu öğrencisi Efran Berk Yiğit'e ikincilik ödülü Şube Müdür Sayın Özkan Yıldırım tarafından, Çaycuma Koleji Özel Çaycuma Ortaokulu öğrencisi Zeynep Çapçı'ya üçüncülük ödülü İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Şendoğan Kaya tarafından takdim edildi. İlk 100' e giren öğrencilere çeşitli hediyeler yanında okul tanıtıcı hediyeler verildi. Atölye çalışmalarının, müzik dinletisinin yer aldığı festival öğrenciler tarafından yoğun ilgi ile karşılandı. 

           Festivalde Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Zeynep Sağlam ve Görsel sanatları Öğretmeni Çağla Buket Karpınar’a ve emeği geçen öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.

 

May

            Kızılay'ın "Birbirimize Candan Bağlıyız" kampanyası kapsamında Çaycuma İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde Ticaret ve Sanayi Odası Fen Lisesi ve 75.Yıl İlkokul'u idareci, öğretmen ve velilerimizin desteği ile Kan Bağışı Kampanyası düzenlendi. 

            75.Yıl İlkokulu'nda yapılan etkinliğe Çaycuma İlçe Milli Eğitim Müdürü  İsmail Baş ve Şube Müdürü  İsmail Çelebi katıldı. Kan bağışı kampanyamıza Okul Müdürümüz İsmail Ertop , Kızılay Kulübümüz  , öğrencilerimiz  ve bağışçılarımız destek verdi.

          Etkinliğimize katılan bağışçılarımıza, öğretmenlerimize, öğrencilerimize, okul aile birliklerimize, Kızılay ekibimize, emeği geçen tüm herkese teşekkür ederiz.

May

            Kastamonu Üniversitesi Dr. Öğretim Üyesi Sevdanur Genç tarafından " Kuantum Teknolojisinin Meta Evren Üzerindeki Etkisi" konulu TÜBİTAK Bilim Söyleşisi gerçekleştirildi. Çaycuma Kültür ve Sanat Merkezinde gerçekleştirilen söyleşi öğrencilerimiz tarafından yoğun ilgiyle takip edildi.

May

             Çaycuma TSO Fen Lisesi olarak Eskişehir Osmangazi Üniversitesi ve Eskişehir'in kültürel güzelliklerini ziyaret ettiğimiz  gezimiz oldukça eğlenceli  geçti. Öğrencilerimiz gezide meslek ve üniversite bilincini arttırarak, bol bol gezerek güzel anılar biriktirdiler.

Nis

         Oku-yorum -Yazıyorum projesi kapsamında  Zonguldak Saime Toptan  Sosyal Bilimler Lisesinde düzenlenen  "Yaratıcı Yazarlık ve Yayın Süreçleri" adlı atölye çalışmasına katıldık.

         Projede görevli Fen Liselerinin katılımıyla yapılan etkinlikte yazarlar Ömer Yasir Özdemir , Halit Boztepe ve Ayşe Ayan öğrencilerimize yazarlık sürecinde temel bilgileri verdikten sonra küçürek hikaye yazma çalışması yaptırdı. İkinci etkinlikte proje öğrencileri , danışman öğretmenleri ve Fen Liselerinin müdürleri konferans salonunda yazarlarla buluştu. Programın her iki ayağına da öğrencilerimizin keyifle katıldığı gözlendi. Tüm öğrencilerimize katılım belgesi verildi.

         Programa katılan yazarlarımıza ve Okulumuz adına projeyi yürüten Edebiyat Öğretmenimiz Emine Atay , Okul Müdürümüz İsmail Ertop’a ve projede yer alan öğrencilerimize teşekkür ediyoruz.

Nis

          Bu yıl ikincisini gerçekleştirdiğimiz tohumdan fidana konulu biyoloji ders müfredatıyla(ekosistem)bütünleşik etkinliğimizi gerçekleştirdik.

          Öğrencilerimizin günlük besinlerinden olan meyve ve tohumları çimlendirerek fidan haline getirdikleri (aynı zamanda önemli evreleri gözlemleyip rapor  oluşturarak, deneysel çalışma disiplini öğretilmiştir.) fidanları 10.sınıflarımızın katılımıyla okulumuzun bahçesindeki uygun alanlara dikimini gerçekleştirdik.

Nis

14 Mart 2024 Perşembe günü saat 14.30’da Biyoloji Öğretmeni Fatih EROĞLU koordinatörlüğünde “Liselerde Bilim Uygulamaları” kapsamında planladığımız “Biyoçeşitlilik” konulu konferansımızı okulumuzun 10. Sınıflarına Bülent Ecevit Üniversitesi , Fen Fakültesi, Biyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Faruk ÇOLAK tarafından okulumuzun Z kütüphanesinde gerçekleştirilmiştir. Etkinlik esnasında ve sonunda soru cevap etkileşimleriyle çok verimli bir etkinlik olmuştur. Bu etkinliğimizde bize zaman ayıran Dr. Faruk ÇOLAK’ a teşekkür ederiz. Okulumuzda etkinlikte emeği geçenlere teşekkür ederiz.

Mrt

            Okulumuz Kızılay ve Kan Bağışı kulübünün Sosyal Sorumluluk  Projesi kapsamında Ramazan ayı dolayısıyla  ihtiyaç sahiplerine   “Ramazan Kolisi” hazırlamak  için yardımlarınızı bekliyoruz.

            Kızılay ve Kan Bağışı kulübü Öğretmenlerimiz Beşir Uçar ile Ali Gencer ‘in ve kulüp öğrencilerimizin  birlikte çalıştıkları kampanyamız 18-29 Mart 2024 tarihleri arasında yapılacaktır.

            Tüm Çaycuma halkımızın desteklerini bekliyoruz.

Mrt

            Okulumuz öğrencileri tarafından 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulünün 103.yıldönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma töreni okul z-kütüphanemizde yapıldı.

            Törende saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından günün anlam ve önemini belirten konuşma yapıldı. Mehmet Akif şiirleri okundu.  Sinevizyon gösterisi ve biyografik film izlendi. Ayrıca ilçede düzenlenen kompozisyon yarışmasında okulumuz öğrencilerinden Asu Karakaş kompozisyon dalında birinci olmuştur.

            Törende emeği geçen öğretmenimiz Emine Atay ve  programda yer alan tüm öğrencilerimize, okul birincimize teşekkür  ediyoruz.