T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
ZONGULDAK / ÇAYCUMA - Çaycuma Ticaret ve Sanayi Odası Fen Lisesi

Haberler

Ara

                Çaycuma TSO Fen Lisesi ,  Çaycuma Kızılay Şubesi ile birlikte , 15 Aralık 2023 Cuma  günü kan bağışı kampanyası gerçekleştirecek.

                 TSO Fen Lisesi , okul kütüphanesinde  saat 10.30-17.30 arasında  öğretmenleri ile birlikte  "Kan Bağışı Hayat Kurtarır, Kanımızın yetmemesi kanımıza dokunuyor" sloganıyla kan bağışında bulunacak.

                Öğretmenlerin  kan bağışına katılacağı kampanyada, bağışta bulunacak tüm Çaycumalıları kampanyamıza bekliyoruz.

Ara

         Çaycuma TSO Fen Lisesi öğretmen ve elli dört öğrencisi ile iki günlük İstanbul gezisine gittiler.

         Gezinin birinci gününde İstanbul'un tarihi ve kültürel yerlerini gezdiler. İkinci gününde ise İstanbul Teknik Üniversitesi'nin fakültelerini gördüler. Okulumuzdan mezun olup İTÜ'de okuyan öğrencilerimizin rehberliğinde gezip bölümlerle ilgili öğretim üyelerinden bilgiler aldılar. Ayrıca Havacılık ve Uzay Mühendisliği günleri etkinliklerine katıldılar.

Ara

            Zonguldak'ta yapılan Gençler Masa tenisi müsabakalarında grup ikincisi olan öğrencilerimizi ve öğretmenimiz Yadigar Çoban'ı tebrik ediyoruz.

Kas

         24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla hem Öğretmenler Günü yemeği düzenledik hem de okulumuzdan ayrılan Müdür Yardımcımız Rıfat Tabak hocamıza veda ettik.

         25 Kasım 2023 Cumartesi akşamı Filyos’ ta düzenlenen yemeğe tüm öğretmen arkadaşlarımız idarecilerimiz ve çalışan personelimiz katıldı.

         Güzel keyifli bir akşam oldu. Katılan herkese ,emeği geçenlere teşekkür ediyoruz.

Kas

          24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla okulumuzda bu günü coşkuyla kutladı. Okul Müdürümüz İsmail Ertop , tüm öğretmenlerimizin bu özel gününü kutlayarak birer hediye  takdim etti. Günün anlam ve önemini belirten konuşmadan sonra ziyafet eşliğinde  güzel bir gün geçirdik.

          Bu özel gün için emeği geçen başta okul Müdürümüz İsmail Ertop 'a ve okul idaresine , tüm öğretmen arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz.

Kas

               Değerler Kulübü olarak ÇEDES  projesi kapsamında huzurevi ziyaretini gerçekleştirdik.

               Kulüp Öğretmenimiz Seda Kara tarafından bir grup kulüp öğrencisiyle birlikte huzurevine 22 Kasım 2023 günü ziyaret yapıldı. Yapılan ziyarette  güzel muhabbetin ardından en eski spor dallarından biri olan Bocce, huzurevi sakinleri tarafından öğrencilerimize tanıtıldı.

Kas

                  Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucu Ulu Önder Mustafa Kemal  Atatürk'ün çok sevdiği ülkesine ve hayata veda edişinin 85. yıl dönümünde okulumuzda anma töreni gerçekleşti.

                   1938 yılı 10 Kasım günü saat 9'u 5 geçe aramızdan ayrılan Ulu Önderimiz ,  bu gün çeşitli etkinliklerle okulumuzda anıldı. Saat 09.05'te sirenlerin çalmasıyla birlikte saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla bayraklar yarıya indirildi. Okulun  çeşitli yerlerinde  Atatürk panoları oluşturuldu.Kültür-edebiyat kulübü öğretmen ve öğrencilerimiz tarafından okul programı icra edildi.

                   İlçemiz genelinde "10 Kasım ve Atatürk " temalı yapılan  kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencimiz Tuba Mutlu   ödülünü aldı.

                 “10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü” dolayısıyla başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e, silah arkadaşlarına TSO Fen Lisesi ailesi olarak şükranlarımızı sunuyor ; şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz.

Kas

           Okulumuzda Müdür yardımcısı olarak görev yapan Rıfat Tabak hocamız , Karapınar Galip Güpgüpoğlu Çok Programlı Anadolu Lisesine Müdür olarak atanmıştır.

           Cuma günü okulumuzdan ayrılırken öğrencilerimiz ona güzel bir veda töreni hazırlamıştır. Hocamıza okulumuz için vermiş olduğu emeklerden dolayı teşekkür eder , yeni görev yerinde mutlu ve başarılı olmasını temenni ederiz.

Kas

            Bartın Üniversitesi 6.Ar-Ge Proje Pazarı sergisine katıldık.

            Bartın Üniversitesindeki sergide 6 öğrencimiz , 4 farklı projeyle  ürünlerini sergilediler. Katılımcılar ve jüriler tarafından projelerimiz oldukça beğenildi.

            Öğrencilerimiz Azra Yıldız, Züleyha Şıklı, Arzu Sarıkaya, Mert Yılmaz, Utku Kınıcı, ve Başak Çekiç’i ; öğretmenlerimiz Zeynep Sağlam ve Fatih Eroğlu’nu  tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Kas

            29 Ekim 2023 Pazar günü Cumhuriyet Bayramımızın 100.yılını büyük bir coşkuyla Çaycuma stadyumunda kutladık.

            Törende Kaymakam Sayın Mehmet Göze, Belediye Başkanı Sayın Bülent Kantarcı ve Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Yavuz Cengiz tören komutanı eşliğinde öğrencilerin ve halkın bayramını kutladı. Çaycuma protokolünün hazır bulunduğu programda, Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından Kaymakam Sayın Mehmet Göze günün anlam ve önemine ilişkin açılış konuşmasını gerçekleştirdi. 

            Öğrenciler günün anlam ve önemine dair şiirler okudular,  halk oyunları ve gösterilerini sundular, Farklı branşlarda dereceye giren öğrencilere hediyeleri takdim edildi. 440 öğrencimizin yer aldığı Türkiyem gösterinin ardından kortej yürüyüşü yapılarak bayram töreni sona erdi. 

Ekm

       Çaycuma TSO Fen Lisesi ailesi olarak Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ile birlikte büyük Türk ulusunun kurduğu Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yıl dönümü heyecanını ve gururunu yaşamaktayız.

       Mustafa Kemal Atatürk'ün çevresinde Türk milletinin kenetlenmesiyle yürütülen Milli Mücadele'nin zaferle sonuçlanması ve ardından Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulması, tarihin ender kaydettiği bir başarıdır. Ülkemizin doğum gününü kutlamak, bu günü hakkınca yaşamak bize yakışandır.

       İstiklâl mücadelemizin önderi, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile silah arkadaşları başta olmak üzere bütün şehit ve gazilerimizi şükran, saygı ve rahmetle anıyoruz.  29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun…

Ekm

     Okulumuz Biyoloji Öğretmeni Fatih Eroğlu 10/B sınıfı öğrencileri ile mantar avı etkinliği gerçekleştirdi.

     10/B sınıfı öğrencileri ile birlikte saha çalışması ve mantar avı için öğrencilerimiz doğaya çıktı. Buldukları mantarları , mantar konusunda bilgisi ve tecrübesi olan Zeynel Bakıcı öğretmenimiz ile incelediler. Hep birlikte güzel keyifli bir ders geçirdiler.

Ekm

        Zonguldak Prof.Dr.Şaban Teoman Durali Bilim ve Sanat Merkezi tarafından düzenlenen “Cumhuriyetimizin 100. Yılında Bilim ve Sanat Işığında Gençler” isimli kongreye katılım sağladık.

        12.sınıf öğrencilerimizden Mehmet Akif Sağlam TÜBİTAK 54. Liselerarası proje yarışmasında Bölge birincisi olduğu projesini Öğretmeni Zeynep Sağlam ile katılarak katılımcılara anlattı.

        Emeği geçen öğretmenimize ve öğrencisi Mehmet Akif Sağlam’a teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Ekm

     Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. Yılı olması dolayısıyla düzenlenen satranç turnuvasında 18 yaş altı kategorisinde ilk üç dereceyi Çaycuma TSO Fen Lisesi öğrencileri aldı.

     Beş tur İsviçre sistemiyle yapılan turnuvada birinci 12.sınıf öğrencilerimizden Yusuf Eren Topal, ikinci 9.sınıf öğrencilerimizden Canberk Sefercik, üçüncü 11.sınıf öğrencilerimizden Ozan Çağlayan olmuştur.

    Öğrencilerimize ödülleri öğretmenleri Zeynel Bakıcı ve Fatih Eroğlu tarafından verilmiştir. Bizlerde TSO FEN Lisesi ailesi olarak öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz. 

Ekm

      Okulumuz Okul Aile Birliği Olağan Genel Kurul Toplantısı Çaycuma Kültür Sanat Merkezinde gerçekleştirildi.

      22 Ekim 2023 Pazar günü saat 13.00 da başlayan toplantıda yeni yönetim ve denetim kurulunda görev alacak üyeler belirlendi. Yeni velilerimize okul ile ilgili bilgiler verildi. Çalışmalar anlatıldı.Daha sonra velilerimiz okula davet edilerek öğretmenlerimiz ile görüştüler.

      Görev alan velilerimize çalışmalarında başarılar diler toplantıya katılan tüm velilerimize teşekkür ederiz.